Megint rontott Walsh, de most nyertünk a Seahawks ellen

Lezajlott az előszezon második mérkőzése is, ahol Walsh most is kihagyott egy mezőnygólt döntő pillanatban, de később a védelem hozta a találkozót.

Győzelemmel térhetett haza a Minnesota Vikings együttese a nyugati-partról, miután 18:11 arányban felülmúlt a tavalyi Wild Card körös ellenfelét, a Seattle Seahawks csapatát.

Továbbra is kijelenthető, hogy van hová fejlődnie a csapatnak. A futás nem nagyon meg, de a futás kivédekezése sem, így ezen javítani kell. Oké persze nem az első vonalunk játszott, de megbízható cserékre is szükség van. Mindezek ellenére vannak olyan játékosok, akik meglepetéssel szolgálhatnak nekünk az előttünk álló idényben. Itt van például Adam Thielen. Minnesota állam szülötte csapatunk legjobb elkapója volt a Hawks ellen. 4 elkapásból 61 yardot ért el, így ő vezeti az előszezonban a WR-ek eredménysorát.

Kisebb vállsérülése miatt Teddy Bridgewater nem játszott a Seattle ellen, sőt azóta pár edzést is kihagyott már, de azt mondják aggodalomra nincs ok, így ne is tegyük. Kezdőként Shaun Hill szerepelt QB poszton, majd őt a Bengals elleni meccshez hasonlóan Joel Stave váltotta. Itt most Hill bizonyult jobbnak, és eredményesebb is volt, már ami a passz arányokat és az elért yardokat illeti. Stave most 50% alatt maradt, de Hill 58%-a sem mondható épp kiemelkedőnek. TD nem született levegőben csak földön. Erre, sőt egyáltalán pontokra a második negyed utolsó két percéig kellett várni. Ekkor Jerick McKinnon a remekül kivitelezett drive végén 1 yardról ért a gólvonal mögé. A kétpontos kísérlet is sikerült (Hill passzolt Matt Asiata-nak), így elléptünk az ellentől. Blair Walsh még a félidő előtt 27 yardról bevette a Seahawks kapuját így 11 pontos előnnyel várhattuk, hogy mit lépnek Pete Carroll-ék.

A harmadik negyedben történt egy nagy semmi, illetve Steven Hausckha volt kegyes és nem rúgta be 53 yardról a mezőnygól kísérletet.

A záró negyedben a Seahawks magára talált és Troymaine Pope személyében hamar leküzdötte a hátrányt, miután előbb egy 4 yardos elkapással TD-t, rögtön utána pedig a kétpontos extra ponttal mezőnygólos távolságba zárkóztak. Sőt 7 perccel később Hauschka 49 yardról már az egyenlítésért rúgott és mivel bement, egalizálták az eredményt.

2 perc 12 másodperccel a vége előtt olyan déjá vu érzése támadhatott a teljes nézőseregnek, Walsh állt oda labda mögé és a valószínűleg győztes mezőnygólt rúghatta volna be, akár csak januárban. De akárcsak az év elején most is a kapu mellett balra helyezte el a labdát, így maradt a döntetlen. A Seahawks kispad azt se tudta, hogy hogy röhögjön, persze Walsh számára talán nem volt olyan vicces. A védelembe az ekkor már CB-ként teljesítő Marcus Sherels lehúzta Boykin labdáját célpontja elől és 53 yardnyi táv után TD-t szerzett a Vikings számára. Erre a pontszerzésre a hazaiknak már nem volt válaszuk, így a Vikings második előszezon meccsét is megnyerte.

Ezen a héten már hazai pályán, a vadonatúj US Bank Stadium-ban lépünk pályára a San Diego Chargers ellen, ráadásul a vasárnap, magyar idő szerint este 19 órakor kezdődő találkozót a Sport2 élőben közvetíti.