Magabiztos győzelem a stadionavatón

Csodálatos napra virradt vasárnap Minneapolis-ban, hiszen a Vikings végre elfoglalhatta hivatalosan is vadonatúj stadionját, melyet egy győzelemmel avatott fel.

66 143 néző lehetett tanúja a Vikings új stadionjában egy új éra kezdetének, melynek első lépéseként legyőztük a San Diego Chargers együttesét. Ez a nézőszám természetesen új franchise rekord hazai rendezésű mérkőzésen, de ugye ez nem is meglepő.

A találkozót mi magunk is emberi időben láthattuk köszönhetően az ottani korai kezdésnek. Láthattuk, hogy Teddy Bridgewater kisebb sérüléséből visszatérve ismét a pályára lépett és egészen jól játszott. 161 passzolt, 21 futott yarddal és 1 passzolt TD-vel zárta a napot. Csak az első félidőben volt a pályán, ekkor a csapat eredményesen játszott, bár nem használt ki minden adódó lehetőséget.

Történt ugyanis, hogy az első két drive-ban tökéletesen hoztuk a játékokat és a passzok mellett a futások is erősek voltak, egészen addig, míg el nem értük a redzone-t, ahol megállt a tudomány. Két sima TD szerzési lehetőségből csak 2 mezőnygólra futotta, amivel ugyan meglett az előny, de nem lehettünk maradéktalanul elégedettek.

Az első TD-t az új létesítményben azonban nem hazai, hanem vendég játékos szerezte, miután a Chargers futója, Melvin Gordon kiemelkedő sebességével állva hagyta védelmünket. Majd nem sokkal később Josh Lambo mezőnygóljával növelte előnyét a vendég gárda.

Két perc volt hátra az első félidőből, amikor jött az úgynevezett 2 Minute Teddy Drill. Igazából nem kellett két perc, hogy TD-t érjen el a csapat csupán 70 másodperc. Stefon Diggs és Charles Johnson nagy elkapásaival már közel jártunk az endzone-hoz, mikor Teddy Kyle Rudolph-ot találta meg, akinek kezéhez “hozzáragadt” a labda. Ugyanis korábban a plusz yard nyerési kísérlet következtében egy fumble-el elvesztette azt.

A második félidőre már a cserecsapat jött ki, de ez nem látszott meg, hiszen egy labdaszerzéssel indítottunk Justin Trattou és Stephen Weatherly révén, majd egy érdekesen kivitelezett támadásnak köszönhetően Cordarrelle Patterson megszerezte a Vikings második hatpontosát.

A zárónegyedben még Walsh berúgta harmadik mezőnygólját is és ezzel a Vikings 10:23 arányban megnyerte ezt az előszezon meccset is és Zimmer edzősködése alatt 11-1 -es mérlegre módosította az előszezon mérlegét.

A találkozón Harrison SmithJayron Kearse és Mackensie Alexander is szerzett interceptiont, de ugye ezt a beharangozóban megjósoltam.

Most igazán nehéz időszak jön az edzőknek, hiszen közölni kell 14 játékossal, hogy nem számítanak rájuk többet, mert van náluk jobb a keretben. Ezt magyar idő szerint maximum este 10-ig meg kell tenniük, melyről persze beszámolunk, de jövünk még előbb egy poszttal, hogy mi kiket gondoltunk elküldeni.

A héten (szeptember 1.) a Rams látogat még hozzánk, majd a jövő héttől beindul a nagyüzem.