A Vikings futója határidőben döntött és hajlandó volt belemenni fizetésének csökkentésébe, így a következő idényben is a Minnesota Vikings csapatát erősíti.
Valakinek nem minden a pénz, inkább a játék szeretete az ami motiválja. Valószínűleg ez vezérelhette Latavius Murray-t, mikor belement, hogy csökkentsék a fizetését. Persze az is emellett szólt, hogy így bennmarad a csapatban. Murray TOP5-ös RB fizetése miatt a Vikings ultimátumot adott neki, hogy akkor maradhat csak, ha péntekig belemegy annak csökkentésébe.
Murray tavaly első számú futóvá lépett elő, mikor Dalvin Cook megsérült. Szépen termelte a yardokat, bár kicsit nehezen akart beindulni, ám végül egy tisztességes szezont hozott össze. Cook felépülésével ismét csak csere lesz a posztján, de ezt valószínűleg ő is tudja. McKinnon-tól azonban már nem kell félnie, Jerick ugyanis már a 49ers csapatát erősíti.