Győzelemmel kezdte meg a 2018-as szezont a Minnesota Vikings csapata, akik az első meccsükön hazai pályán a San Francisco 49ers együttesét verték.
Túl vagyunk az idénynyitón és örömmel konstatálhattuk, hogy sikerrel vettük az elénk kerülő akadályt, ugyanis, ha nem is mindig meggyőző játékkal, de végül könnyedén vertük aktuális ellenfelünket, a San Francisco 49ers-t.
Új játékosok, sérülésből visszatérők és a nagy öregek. Így álltunk fel a 49ers házigazdájaként és bár az előszezonban nem nagyon körvonalazódott, hogy itt lehet valami, mégis pár kivételtől eltekintve összeszedett csapatot láthattunk a pályán.
Az szolid első negyedben csak az újonc kicker, Daniel Carlson szerzett pontot mezőnygóljával, majd a második negyedben beindult a pontgyártás. Cousins és az elkapói jól megértették egymást, aminek következtében alig másfél perc alatt egy Diggs-el való szép összjáték során megszerezték az idény első TD-jét. Nagy volt az öröm, amit Gould mezőnygólja sem ronthatott el a szünetre.
A második félidőben a Vikings hamar visszaszerezte a labdát, ráadásul az újonc Mike Highes első meccsén rögtön egy 28 yardos interception return TD-t hozott össze, aminek nem csak a közönség, hanem ő is nagyon örült.
Később Gould ismét betalált a kapuba, de 5 perccel később megint sikerült növelni az előnyünket. Kyle Rudolph kapott egy passzt Cousins-tól, amivel a tight end is hatpontossal indította a szezont. Az elkapóink és a tight endek is szépen játszottak. Ki kell emelni Thielen-t, aki bár TD-t ne, de 102 yardnyi elkapást mindenképp elkönyvelhetett.
A meccs hátralévő részében már csak a Frisco szerzett egy TD-t és egy mezőnygólt, de ez kevés volt még az egyenlítéshez is. Jimmy Garroppolo tehát elszenvedte első vereségét a 49ers-el, ráadásul számára további szomorkodásra adhat okot, hogy 3 alkalommal is eladta a labdát. Smith labdaszerzése mellett, ugye már írtunk Hughes 28 yardos visszahordott TD-jéről, de Xavier Rhodes is említést ér, hiszen ő egy kézzel húzta be Jimmy labdáját.
Ezzel a Vikings mérlege 1-0, akárcsak a Bears ellen nyerő Packers-é. Ez azonban már a második héten változni fog, hiszen vasárnap a Vikings a Green Bay vendégeként fog pályára lépni.
sziasztok,
nagyon jó az oldal, köszönet érte, hogy csinálod, csináljátok
azért írok, mert nekem az első meccs alapján a támadósor (és Cousins) teljesítményével kapcsolatban sokkal több kételyem van ahhoz képest, mint ami a sajtóban látok, olvasok
előre szólok, hogy túlreagálni nem szeretném a látottakat (új koordinátor, új irányító az első éles meccsen), másrészt túlzásnak érzem a “solid” értékelést is Cousins/az offense teljesítményével kapcsolatban
Cousins 55% körül passzolt – ebben szerepet játszik, hogy viszonylag (mondhatni szokatlanul) sok volt az elejtett passz, de senki nem beszél arról, hogy Cousins a hosszú passzokat rendre túldobta az elkapóin (3-4 is volt a meccsen)
a támadósor csak 17 pontot szerzett, a labdabirtoklást 31-29-re nyerték úgy, hogy +3 volt a turnover mutatójuk
a második félidőben (az utolsó, Harrison interception utáni drive-ot most figyelmen kívül hagyva) a Vikings-nak 6 drive-ja volt, ebből egy 75 yardos touchdown volt, viszont a másik öt drive-ban puntoltak, úgy, hogy az ötből három three and out volt, a három drive-ban két yardot haladtak (az öt drive-ban összesen nem mentek 40 yardot), a negyedikben is csak 5 yardot
a meccset nézve a második félidőben végig az volt az érzésem, ha a védelem nem teljesít, akkor ez egy bukható meccs, és eszembe jutott a 8-8-as szezon, ahol az elején jól ment a Minnesota, de a védelem képtelen volt egy szezonon keresztül a hátán vinni a 20 pont körüli támadósort.
egyszóval – nagyon örülök, hogy nyertünk, mert szerintem egy wild card helyért menő csapatot vert meg a Minnesota, de a látottak alapján annak még el kell dőlnie, hogy tendenciát lehetett látni, vagy egy teljesen új offense szülési nehéségeit
skol
KedvelésKedvelés