Beharangozó 12. hét: PATRIOTS – VIKINGS

Durva vereségen van túl a Minnesota Vikings csapata, hazai pályán iskolázott minket a Cowboys, ráadásul a rövid hét sem feltétlen kedvez nekünk, de a New England Patriots ellen van még pár dolog.

Nyílván a rövid hetet nem lehet nehezítésként felhozni, mert a Patriots sem kapott több időt a felkészülésre, már ha 3 nap alatt valamit is lehet készülni. Mi eddig egy jó szezont, míg a vendégeink egy mérleg alapján is kiegyenlített szezont hoznak.

Áttekintés

Az utolsó 5 mérkőzésen mind a hazaik, mind pedig a vendégek is 4-1-es mérleggel állnak, de összességében a Vikings jobb szezont fut. 8 győzelem és mindössze 2 vereség, nem most volt legutóbb, mikor így álltunk. A Patriots pedig 6 győzelem mellett 4 vereséggel szerénykedik, tőlük viszont nem ezeket tapasztaltuk a hosszú évek, alatt, bár ugye Brady távozása óta nem megy. Persze a playoffba azért odaérnek, de művelnek néhány érdekes dolgot is. Ilyen volt például a múltheti Jets elleni meccsük, amikor a támadók nem is szereztek pontot és a special team is csak 10 pontot tudott felrakni. Igaz, ennek ellenére is megnyerték a meccset, mert a Jets az csak háromra volt képes.

Mi ugye szintén csak 3 pontot értünk el, de cserébe kaptunk 40-et. Ezt megmagyarázni sem lehet, csak lehajtott fejjel elballagni. Volt pár sérültünk, akik azon a meccsen nem léptek pályára, de ha most továbbgondolunk, akkor most e téren rosszabb a helyzet.

A meccsről

Mert ugyanis Cameron Dantzler, Akayleb Evans után Andrew Booth sem tudtat vállalni a játékot, így sorozatban a negyedik meccsen kezdünk a negyedik különböző CB-vel. Duke Shelley-t már láthattuk a pályán a Bills ellen, a meccs vége felé volt egy szép védekezése, de hosszabb ideig még nem tudott bizonyítani. Most erre minden lehetősége megvan, hiszen karrierjében elsőször kezdőként fog lehetőséget kapni. Talán, ami egy kicsit lehiggasztja a kedélyeket az az, hogy a Patriots idén (sem) az óriási, megkomponált passzjátékáról ismeretes, Mac Jones statisztikája messze elmarad Cousins-étől, de ha hozzáadjuk nekik Bailey Zappe statját, az sem közelíti meg Kirk-ét.

Ezen a téren tehát van esélyünk, mármint a passznál. Ehhez viszont nem ártana egy jó fal. Na nem olyan, mint amit a Cowboys ellen láthattunk, mert ha olyan lesz a produkció ma is, akkor abban nem lesz köszönet. A Patriots irányítónyomása az egyik legjobb a ligában, ráadásul az idáig a legtöbbet sackelő játékos, matt Judon is a hazaiaknál játszik, aki mindemellett kiemelkedően játszik, könnyen lehet az év védője is, persze még sok van hátra. De nem csak ő, hanem a többi front seven játékos is veszélyes Cousins-ra nézve, pláne úgy, hogy a falunk legbiztosabb pontja, Darrisaw agyrázkódás miatt ma nem fog pályára lépni. Helyett Brandel lesz, aki már az elmúlt két meccsen is beállt helyette, ha ő lejött. Brandel biztos jó játékos, de ez maximum csak a Bills ellen volt látható, a Cowboys ellen mintha ott sem lett volna. De a falunk közepe is harmatgyengén muzsikál, így nagyon nehéz este elé néz majd Cousins, aki emelett még a főműsoridős mumussal is megküzdhet.

De természetesen minket sem kell sajnálni, hazai oldalon is van épp elég jó játékos, hogy az irányítót hibára kényszerítsük. Smith és Hunter a csapat legjobbjai, tőlük ma nagyon sokat várunk, úgy, hogy tudjuk a Patriots támadófala sem éppen a liga élmezőnyébe van sorolva. De még mindig jobbak, mint mi.

A CB helyzetről már beszéltünk és van még a futás elleni védekezés és úgy egymagában a védekezés. 40 pontot kaptunk alig pár napja a Cowboys-tól, lényegében azt csináltak amit akartak. Szinte minden támadásukból pontot tettek fel. Mindegy volt, hogy futás vagy passz. Dalvin Tomlinson továbbra sincs, így a futás elleni védekezésünk most sem lesz az igazi, középen nagyon verhetőek vagyunk, szerencsére mondjuk itt sem túl acélos a Patriots. 

Egyértelmű a védelmek csatája lesz, kevés pontszerzéssel. Azért reméljük mindkét csapat többet fog szerezni, mint egy hete, de nagyon nagy játékokra nem számíthatunk.

Érdekesség a két vezetőedző kapcsolata ezen a meccsen. Belichick azt tudjuk, hogy már a dinoszauruszok korától a Patriots-t edzi és valószínű a harmadik évezredben is így lesz, de 2008-ban volt neki egy játékosa, aki irányító poszton kapott is lehetőséget Brady sérülése miatt, ő. Olt Kevin O’Connell, aki most épp a mi vezetőedzőnk.

Múltidézés

A Vikings 9. alkalommal lép pályára a Hálaadás napján. Eddig 6 győzelem és csak 2 vereség van a számláján. A két fél nem játszik túl sűrűn egymással ez mindössze a 14. meccse lesz a csapatoknak, de az tény, hogy az elmúlt 22 évben – ami öt meccset fed le – a Vikings csak vesztesként hagyhatta el a játékteret. 

Sérülésjelentés

Nálunk ugye nem lesz Tomlinson, Darrisaw, Evans és Booth sem, ez nem kis érvágás számunkra. A vendég oldalon a támadó falember Wynn nem játszik és kérdéses besorolást kapott Andrews és Jones, valamint az elkapó Parker.

Tipp a mérkőzésre

Nagy vereséget kaptunk alig pár napja, így azt mondanám kötelező a győzelem. De van itt jó pár sérült és ezáltal meggyengült egységek, ráadásul főműsoridőben kell játszanunk, ami Cousins egyik legnagyobb ellensége. Nem lesz sok, pont, de hazai pályán leszünk, ott meg illene nyerni, így a tippem:

PATRIOTS 13, VIKINGS 15

A tippelőünk közül ketten tippeltek Patriots, míg 28-an Vikings sikerre.

A véleményed számít, írd meg nekünk!

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.